Serwis usługowy

Serwis o usługach
Oszczędzanie dla każdego

Oszczędzanie dla każdego

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z oszczędzaniem bardzo często stają przed dylematem na co się zdecydować. Lokaty oferowane przez banki są ogólnodostępne, ale ich oprocentowanie jest bardzo niskie i mało atrakcyjne w przypadku długoterminowych planów oszczędnościowych.

Duże zyski przynoszą akcje, ale tu pojawia się kwestia dużego ryzyka utraty wpłaconych pieniędzy. Poza tym rynek akcji wymaga już wiedzy na temat inwestycji, dlatego nie jest to rozwiązanie dla przeciętnego Kowalskiego, który niestety ma duże braki w tym temacie.

Alternatywą dla wymienionych powyżej instrumentów finansowych są fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne zyskują coraz większą popularność ze względu na dość proste mechanizmy funkcjonowania i dostępność. Kilka lat temu w czasach kryzysu fundusze inwestycyjne miały przejściowe problemy, które negatywnie odbiły się na ich postrzeganiu przez drobnych inwestorów. Teraz sytuacja zaczyna się powoli zmieniać i fundusze inwestycyjne wracają do łask.

Aby wybrać odpowiedni fundusz, z wielu oferowanych, trzeba dobrze przemyśleć strategię, jaką chcemy przyjąć w kwestii oszczędzania. To jest kluczowe, aby zdecydować się na właściwy fundusz.

Przede wszystkim warto określić ile regularnie jesteśmy w stanie odkładać pieniędzy w funduszu

Dodatkowo jakie chcemy uzyskać zyski, w jakim czasie i jakie ryzyko z tego tytułu jesteśmy w stanie zaakceptować. Fundusze inwestycyjne bowiem inwestują w różnorodne rynki mniej lub bardziej stabilne, które oferując określony poziom zwrotu z inwestycji, wiążą się z konkretnym ryzykiem. Akcje są przeznaczone dla osób o mocnych nerwach, które nie boją się ryzykować własnych pieniędzy. Obligacje czy rynek nieruchomości jest bardziej stabilny, co za tym idzie można zarobić mniej ale bezpieczniej.

Zanim więc przystąpimy do inwestowania, warto gruntownie sprawdzić, w co dany fundusz inwestuje nasze pieniądze, oraz zdobyć chociażby minimalną wiedzę o rynku, aby nie stracić własnych oszczędności i uniknąć dodatkowych stresów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz