Serwis usługowy

Serwis o usługach
Pizze mniej znane

Pizze mniej znane

Pizza jak wieść niesie powstała w starożytnej Grecji, z której przywędrowała do słonecznej Italii. Współcześnie istnieje wiele rodzajów dania, które jest określane łączną nazwą pizza. Grochów, Bielany, Wola czy Ursynów, w każdej dzielnicy naszego miasta znajdziemy efektowne pizzerie, które kuszą nas wieloma rodzajami pizzy. Oprócz znanej Margherity czy Chicago, niekiedy możemy w nich znaleźć mniej popularne odmiany tego wypieku.

Mało popularną pizzą jest tak zwana Bianca

Choć w Polsce nie spotkamy jej w wielu restauracjach, to we Włoszech jest bardzo lubiana. Nazwa oznacza po prostu białą pizzę. Zamiast pomidorowego sosu, stosuje się tutaj zamiennik na bazie mleka. Pizza o białym kolorze nie może się obyć bez liści rozmarynu, które nadają jej wyjątkowy smak. Bardzo popularna we Włoszech jest też ziti pizza. Podaję się ją z makaronem i dwoma lub trzema rodzajami serów. Sam makaron ma kształt prążkowanych rurek, które mają długość pięciu centymetrów. Makaron powinien być ugotowany al dente i tak położny na pizzy. Do tego dodajemy ricotee oraz mozzarelle. Całość posypuje się tartym parmezanem.

Z Włoch przenosimy się do Francji

Tam znajdziemy pizze o nazwie French Bread. W niektórych pizzeriach możemy spotkać bardziej lub mniej udaną wersję tego produktu. Charakterystyczną cechą jest tutaj przygotowanie pizzy na chlebie. Ten kroi się i smaruje sosem pomidorowym. Następnie układamy na chlebie ser oraz pepperoni lub szynkę. Z kolei ze Stanów Zjednoczonych przywędrowała do nas pizza na bajglu. Przekrojone wzdłuż bajgle smaruje się serkiem śmietankowym i sosem pomidorowym, a następnie przykrywa tartym serem. Na wierzchu bajgla często układa się inne dodatki jak pepperoni lub oliwki. Dużo częściej znajdziemy w lokalnych restauracjach pizze Calzone. Ten rodzaj pizzy jest w kształcie dużego pieroga. Jedną połowę placka smaruje się bogato sosem pomidorowym. Z dodatków musimy uwzględnić mozzarellę, a także szynkę, oliwki i zioła. W niektórych restauracjach do pizzy dodaję się też ricotte.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-grochowska

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz