Serwis usługowy

Serwis o usługach

Poczta Microsoft, czyli Exchange Online

Poczta Microsoft, czyli Exchange OnlineW dzisiejszych czasach firma Microsoft, która ma już 40-letnie doświadczenie na rynku technologii informacyjnej, oferuje wiele różnych ciekawych usług, które funkcjonują w oparciu o tak zwaną technologię chmury. Jedną z takich usług jest Exchange Online, która stanowi istotną część pakietu subskrypcyjnego Office 365.

Warto wiedzieć, że Exchange Online to poczta elektroniczna, a dokładniej rzecz biorąc – hostosowana skrzynka poczty elektronicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy sposób każda firma może zyskać dobry serwer pocztowy, bez konieczności zadbania o stworzenie odpowiedniej infrastruktury serwerowej oraz odpowiedniego zaplecza informatycznego, ponieważ wszystkimi czynnościami w tym zakresie zajmuje się firma odpowiedzialna za stworzenie i udostępnienie oprogramowania, czyli przedsiębiorstwo Microsoft.

Jakie zalety ma poczta Microsoft?

Choć oprogramowanie to jest prezentowane jako niezawodne, w przypadku ewentualnych problemów związanych z działaniem oprogramowania, należy również kontaktować się z firmą Microsoft, w celu zlikwidowania ewentualnych problemów lub rozwiania ewentualnych wątpliwości w zakresie odpowiedniego działania oprogramowania biurowego, jakim jest Exchange Online, jaki i pozostałe usługi i produkty związane z pakietem biurowym Microsoft Office 365. Poczta elektroniczna Exchange Online ma szereg zalet, które mogą przypaść do gustu przedsiębiorcom, w których firmach potrzebne jest profesjonalne zaplecze biurowe, z innowacyjnymi narzędziami, zapewniającymi najwyższy stopień bezpieczeństwa i dbałość o prywatność. W tej ostatniej kwestii Exchange Online spisuje się bardzo dobrze, ponieważ posiada odpowiednie zabezpieczenia w postaci antywirusa oraz filtru antyspamowego, które zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa korespondencji oraz wszelkich poufnych danych, które powinny pozostać tylko do wglądu dla upoważnionych pracowników konkretnego przedsiębiorstwa.

Na co pozwala Exchange Online?

Exchange Online pozwala na synchronizację z urządzeniami mobilnymi, między innymi dzięki funkcji Exchange ActiveSync. Ponadto usługa ta daje możliwość mobilnego zarządzania pocztą, co oznacza, że wszelkiej edycji można dokonywać przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu. Ciekawą funkcją jest także Outlook Web App, dzięki czemu zawartość poczty elektronicznej może być przeglądana oraz edytowana z poziomu przeglądarki internetowej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz