Serwis usługowy

Serwis o usługach
Poczta w pakiecie Office 365

Poczta w pakiecie Office 365

Możliwość obsługi poczty elektronicznej jest istotną częścią usług oferowanych przez Office 365. W swoim najnowszym wydaniu otrzymujemy na pierwszy rzut oka niczym nie różniący się program Outlook, z którego wielu użytkowników korzysta już od lat. Nowoczesna poczta Exchange to jednak o wiele więcej. Po pierwsze są to usługi, które nie są widoczne dla zwykłego użytkownika.

Poczta w pakiecie Office 365Mowa o zawansowanej ochronie serwera pocztowego, dzięki której można zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa poczty elektronicznej. W podstawowych wersjach pakietu Office 365 poczta Exchange zapewnia ochronę przed potencjalnie niebezpiecznymi wiadomościami i załącznikami, koncentrując się na ochronie antywirusowej oraz oczywiście zapewniając odpowiedni filtr chroniący przed spamem, który nie tylko mógłby generować niepotrzebne koszty, ale także może być potencjalnie niebezpieczny dla zwykłych użytkowników.

W bardziej rozbudowanych pakietach nowoczesna poczta elektroniczna daje także możliwość archiwizacji wiadomości, które są przechowywane na serwerze pocztowym. Mogą być to wybrane wiadomości, wszystkie wiadomości określonych użytkowników, czy też wszystkie wiadomości elektroniczne w danej firmie. Dodatkowo istnieje możliwość ograniczenia dostępu do wysłanych wiadomości pocztowych, na przykład tylko do grona pracowników firmy, czy też osób posiadających określone uprawnienia.

Dla samych użytkowników poczta 365 to przede wszystkim dostęp do wszystkich usług pocztowych oraz wiadomości poczty elektronicznej, także za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej. Nie ma wtedy potrzeby instalacji specjalnego oprogramowania na konkretnej stacji roboczej wybranych użytkowników aby móc w efektywny sposób korzystać z poczty firmowej.

Co najważniejsze poczta 365 nie wymaga już instalowania specjalnego oprogramowania, koniecznego do obsługi usług pocztowych z urządzeń mobilnych. Tutaj tak samo w pełni wystarczająca będzie po prostu jedna z popularnych przeglądarek internetowych, za pomocą której zyskamy dostęp zarówno do samej poczty jak i do swojej listy kontaktów czy też do kalendarza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz