Portale społecznościowe: Facebook

Portale społecznościowe: Facebook

Internet daje wiele różnorodnych możliwości, z których korzysta na co dzień mnóstwo osób.

Dużą popularnością wśród internautów cieszą się portale społecznościowe. Najwięcej użytkowników wśród nich ma Facebook.

Jak działa Facebook?

Osoby, które chcą korzystać z Facebooka muszą przede wszystkim zarejestrować się na tym portalu. Rejestracja umożliwia użytkownikom tworzenie sieci i grup, dzielenie się z innymi użytkownikami zdjęciami. Zarejestrowani użytkownicy Facebooka zyskują także dostęp do różnych aplikacji. To nie tylko album ze zdjęciami, ale także wewnętrzna poczta, lista znajomych, książka adresowa. Użytkownicy Facebooka mogą dodawać wybrane osoby do grona znajomych, ale mogą także blokować te osoby, z którymi nie chcą utrzymywać bliższego kontaktu. Wydarzenia ze swojego życia użytkownicy mogą dodawać dzięki funkcji Oś czasu. Liczba użytkowników Facebooka jest oceniana na około dwa miliardy. Są to osoby zamieszkujące we wszystkich krajach świata. Początkowo z serwisu korzystały tylko osoby młode. Dzisiaj jego użytkownikami są także osoby starsze, także niewielki odsetek seniorów. Konto na Facebooku możemy założyć za darmo.

Początki Facebooka

Facebook 4 lutego 2017 roku obchodził swoje 13. urodziny. Portal działa od 2004 roku. Został udostępniony na początku tylko studentom Harvardu. Z czasem zaczęli z niego korzystać także studenci innych wyższych uczelni oraz uczniowie szkół średnich. Z czasem portal zaczął być dostępny dla wszystkich użytkowników Internetu. Polska wersja Facebooka pojawiła się cztery lata po jego premierze na uniwersytecie Harvarda. Polscy internauci błyskawicznie przekonali się do tego portalu społecznościowego.

Współcześnie życie towarzyskie przenosi się do portali społecznościowych. Stąd wynika ogromna popularność Facebooka. Znalezienie dzisiaj osoby, która nie ma założonego konta na tym portalu jest bardzo trudne. Konto na Facebooku mają dzisiaj nie tylko osoby prywatne, ale także firmy. Konta firmowe to tak zwane fanpage, które działają wewnątrz Facebooka.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz