Serwis usługowy

Serwis o usługach

Poszukiwanie taniego lokalu

Pieniądze to jeden z tych czynników, które w największym stopniu determinują możliwość wybrania idealnego i wymarzonego mieszkania. W ostatnim czasie doszło do dość dynamicznego wzrostu cen nieruchomości na rynku pierwotnym, co także przełożyło się na ich spadek w sektorze wtórnym.

Używane mieszkania są dzisiaj bardzo tanie, a ich stan techniczny wcale nie musi być z góry uważany za zły. Wiele zależy od okresu, w jakim dana nieruchomość była wznoszona oraz od tego, jacy wykonawcy i jakie materiały budowlane, były wykorzystywane przy jego budowie.

Zasady sztuki budowlanej

Jeśli budynek ma nawet dwadzieścia lat, ale wykonany został z zachowaniem wszystkich zasad sztuki budowlanej i zgodnie z projektami architektonicznymi – jego stan techniczny nie powinien odbiegać od średniej. Mieszkania z rynku wtórnego nie są jednak rozwiązaniem dla wielu rodzin, ponieważ praktycznie obowiązkowo trzeba zacząć od ich gruntownego remontu, który nie tylko zabiera czas, ale również całkiem spore środki finansowe. Dlatego mieszkania prosto od dewelopera jawią się nabywcom jako idealne, wykonane w najnowszych technologiach, przestronne i funkcjonalne (zobacz przykład).

Firma deweloperska

Nie zawsze jest to jednak prawdą i wiele zależy również od tego, jaka firma deweloperska i budowlana miała udział w projektowaniu i tworzeniu danej inwestycji mieszkaniowej. Nie wszyscy są bowiem tak samo profesjonalni i rzetelni, a na rynku usług budowlanych i sektora nieruchomości zawsze obecne były podmioty, których celem było raczej oszczędzanie pieniędzy niż tworzenia dla lokatorów idealnych mieszkań. Aby uniknąć takiego problemu i wybierając konkretne mieszkanie, mieć stuprocentową pewność, że podjęło się słuszny wybór, warto jest dokładnie sprawdzić następujące aspekty:

  • dokumentację powykonawczą dewelopera

  • projekty budowlane

  • plany zagospodarowania przestrzeni

  • status prawny i własnościowy nieruchomości

  • referencje i zakończone inwestycje danego dewelopera

  • sposób organizacji wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej

  • osobę administratora i zarządcy nieruchomości

  • jakość wykonania stolarki okiennej czy podłączeń mediów – najlepiej w obecności rzeczoznawcy lub inżyniera.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz