Serwis usługowy

Serwis o usługach

Poziom ciszy a akustyka wnętrz

Komfort akustyczny mieszkańców to coś, na co zwraca się szczególną uwagę przy projektowaniu i budowaniu. Aby osiągnąć ów komfort konieczne jest zastosowanie pewnych technicznych rozwiązań, a następnie poprawna realizacja projektu.

Wszystkie zamierzone elementy muszą zostać zrealizowane, za co odpowiedzialność ponoszą projektant, wykonawca i inspektor nadzoru. Jeśli te wymagania zostaną spełnione, wówczas nie zachodzi obawa, że akustyka nie będzie dostosowana do wygody życia mieszkańców.

Jak to działa

Akustyka wnętrz dotyczy fal dźwiękowych, które rozchodzą się, kiedy zostanie wydany jakikolwiek dźwięk. Rozprzestrzenia się on po pomieszczeniu, uderzając o ściany, podłogi i sufit. Energia powstała przy dźwięku jest częściowo pochłaniana przez przeszkody, a jej pozostała część odbija się od nich i wędruje po całym pomieszczeniu. W ten sposób tworzy się echo. Przez brak zachowania odpowiedniej akustyki do wnętrz przedostają się również szumy i gwar, które pozornie nie są niekorzystne, ale ciągłe przebywanie w ich otoczeniu odbija się negatywnie na zdrowiu człowieka.

Krótki opis

Profesjonalne laboratorium, zajmujące się pomiarami i analizami hałasu jest w stanie wykonać specjalistyczne badania oceniające akustykę wnętrz poprzez tworzenie komputerowych modeli danego pomieszczenia i wykorzystanie dokumentacji technicznej. Szczegółowe badania odnoszą się do: ustalenia rozmieszczenia rezonansów, właściwego ustawienia kolumn i miejsca odsłuchowego, ustalenia odległości oraz poziomów poszczególnych odbić dźwięku, izolacyjności akustycznej ścian, podłóg i sufitu, pomiaru widma hałasu i pomiaru czasu pogłosu w pomieszczeniach. Ponadto do wykonania tego rodzaju analiz nie jest konieczne naoczne badanie stanu pomieszczenia. Wystarczą prawidłowo i szczegółowo wykonane plany, rysunki i zdjęcia, pozwalające dokładnie poznać i przeanalizować wykorzystane rozwiązania akustyczne, a w następnej kolejności zaproponować lepsze rozwiązania, uwzględniające akustykę pomieszczenia.

Możemy pochwalić się długoletnim doświadczeniem i precyzją wykonywania zleconych zadań. Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz