Serwis usługowy

Serwis o usługach
Pozycjonowanie, a niszczenie konkurencji

Pozycjonowanie, a niszczenie konkurencji

Typowe pozycjonowanie to działania takie jak white seo. Chodzi tutaj o równomierne poprawianie pozycji konkretnego serwisu w wyszukiwarkach. Nazbyt szybkie zdobycie wysokiej pozycji może być bowiem dosyć satysfakcjonujące, ale tylko n bardzo krótki okres czasu bowiem dosyć szybko może okazać się, że taka właśnie witryna zostanie zsanowana w wyszukiwarce lub jej pozycja w wynikach wyszukiwana dosyć dramatycznie spadnie.

Znajdowanie się na odległej pozycji w wynikach wyszukiwania oznaczać może że strona przestanie przynosić jakiekolwiek zyski. Dlatego też najlepsza agencja seo nie stosuje w żadnym razie takich działań. Jednak rodzi się tutaj pytanie, czy być może przygotowanie takich działań w celu pozbycia się konkurencji mogło by dać dobry efekt.

Pozycjonowanie się serwisów

Otóż nie jest to najlepszy pomysł. W ten sposób nie pozbędziemy się na pewno z wyników wyszukiwania serwisów o mocno ugruntowanej pozycji. Takie serwisy bowiem już praktycznie same się pozycjonują, a próby podkopania ich pozycji w taki sposób mogą nie przynieść żadnych rezultatów. Mało która agencja marketingu afiliacyjnego podejmie się też takiej działalności. Jest to po pierwsze nie etyczne, a po drugie w niektórych krajach jest już także nie legalne. Słabiej wypozycjonowanym serwisom można w ten sposób zagrozić, ale o wiele korzystniej jest, jeśli agencja reklamowa zajmie się poprawianiem pozycji strony internetowej, która ma pozycjonować. Jest to zdecydowanie tańsze i jak najbardziej etyczne.

Wzrost pozycji strony

Przy dobrym prowadzeniu takich działań, pozycja strony internetowej powinna poprawić się bardzo szybko w wynikach wyszukiwania. Niekiedy potrzeba jednak czasu aby część z podjętych działań mogła przynieść efekty. Postępy można jednak monitorować praktycznie codziennie korzystając z narzędzi takich jak web analytics, czy też oczywiście analytics. Instalacja darmowego oprogramowania Google to w wielu wypadkach jedno z podstawowych działań, które wynajęta agencja tego typu realizuje. Statystyki generowane przez owo oprogramowanie mogą być przydatne nie tylko do śledzenia postępów, ale też i do samego pozycjonowania witryny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz