Serwis usługowy

Serwis o usługach
Pozyskiwanie fanów na facebooku

Pozyskiwanie fanów na facebooku

Każda firma niezależnie od profilu działalności może posiadać swój własny profil na facebooku. Jest to doskonałe wręcz narzędzie do pozyskiwania nowych klientów, o ile firma wie jak się nim posługiwać. Nie wystarczy bowiem po prostu założyć sobie profil na facebook i czekać na nowych fanów.

Po pierwsze należy zadbać przede wszystkim o to, aby strona fanpage była dla klientów jak najbardziej atrakcyjna. Podobnie zresztą jak każda inna normalna strona internetowa. Tak samo i na fanpage facebook należy zadbać o atrakcyjną oprawę wizualną oraz rzecz jasna o to aby pojawiały się tam ciekawe informacje które mogą zainteresować potencjalnych klientów.

Fanpage a strona internetowa

Należy jednak pamiętać o tym na jakiej zasadzie działa taka strona internetowa. Informacje, które są tam zamieszczane umieszcza się na tak zwanej tablicy. Różnica pomiędzy fanpage a normalną stroną internetową jest więc taka, że informacje na owej tablicy znikać mogą po pewnym czasie. Najczęściej jest to jeden lub kilka dni. Po tym okresie informacje takie nie będą już dostępne tak więc jeśli ktoś się zaloguje na swoje konto internetowe w facebooku dopiero po jakimś czasie od zamieszczenia takiej informacji to może jej po prostu ni zobaczyć. Tak działa cały serwis dlatego facebook promocja powinna to jak najbardziej uwzględniać.

Pozyskiwanie fanów

No ale jak w takim razie w ogóle pozyskiwać nowych fanów, jeśli chodzi o serwis facebook? Na początek bardzo pomocna można być facebook reklamy. Jej zastosowanie pozwala dotrzeć do wielu użytkowników. Osoby, do których będzie zaadresowana facebook reklama cennik mogą być odpowiednio wyselekcjonowane dzięki czemu istnieje duża szansa na to, że będą zainteresowani dołączeniem do profilu firmy. O ich dołączeniu oczywiście poinformowani zostaną wszyscy znajomi, których na owym serwisie społecznościowym osoby takie będą posiadać. Zawsze istnieje szansa, że dzięki temu do fanpage dołączy ktoś jeszcze, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wielu użytkowników ma nawet po kilkuset znajomych i więcej dlatego też zakres takiej reklamy jak widać zresztą może być naprawdę ogromny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz