Serwis usługowy

Serwis o usługach
Pozyskiwanie nowych linków

Pozyskiwanie nowych linków

Jednym z najważniejszych zadań, które realizują w ramach pozycjonowania agencje sem seo jest oczywiście pozyskiwanie dobrych linków prowadzących albo bezpośrednio do witryny która będzie pozycjonowana, albo do stron, które w pozycjonowaniu mogą pomóc.

Jednym z najbardziej standardowych działań, które realizować może agencje sem/seo jest przygotowane własnych stron internetowych, tak zwanych stron zapleczowych. Nie są to być może profesjonalne strony internetowe, ale bardzo często sprawiają właśnie wrażenie takowych.

Agencje SEM

Osiąga się to z uwagi na to, że agencje sem wykorzystują popularne systemy zarządzania treścią do zbudowania samej strony internetowej, która w dosłownie kilka minut może być wyposażona w kilka istotnych elementów, jak chociażby ankiety czy fora, nie mówiąc już o takich prostych sprawach jak kanały RSS. Aby jednak pozycjonowanie w wyszukiwarkach mogło być skuteczne, takie strony internetowe musza posiadać jeszcze jakąś sensowną treść. Mogą być to zarówno informacje które zainteresują użytkowników sieci, a tym samym sprawią, że strona taka pozwoli na zdecydowanie lepsze pozycjonowanie konkretnej witryny, albo mogą być to po prostu proste treści napisane głównie z myślą o robotach Google, które konkretne strony internetowe odwiedzają. Jednak najlepsza agencja sem nie ogranicza się tylko i wyłącznie do takich prostych działań.

Linki w komentarzach

Bardzo ważne są też linki, które można pozostawić w komentarzach czy też jako podpisy na popularnych forach. Tam też oczywiście promowane są merytoryczne treści. Jeśli komentarz czy wypowiedź odnosi się do tematu, czy też zawiera rozwiązanie konkretnego problemu, a sam link jest tylko dodatkiem to bardzo prawdopodobne, że wiele osób z owego linku skorzysta przyczyniając się do poprawienia pozycji danej strony. Na potrzeby pozycjonowania czasem wręcz specjalnie zakłada się określona fora. Nie zawsze tylko to wystarczy, czasem konieczne jest jeszcze podejmowanie innych działań, takich jak afiliacja czy też wykupienie linków sponsorowanych. Należy się też pogodzić z tym, że nie zawsze możliwe będzie uzyskanie pierwszej pozycji na liście wyników wyszukiwania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz