Serwis usługowy

Serwis o usługach

Programy partnerskie – czy są godne uwagi?

Zarabiać na stronie internetowej można na wiele sposobów. Google Adsense, bannery, sprzedaż reklamy na własną rękę czy chociażby promowanie swojego sklepu internetowego. Co jak co, ale sposobów zarabiania jest naprawdę dużo.

Jednakże akurat w tym tekście chcielibyśmy napisać więcej o programach partnerskich – czy są one godne uwagi? Odpowiedź brzmi tak, chociaż wiadoma kwestia, że to zależy od wielu czynników. Niektóre programy partnerskie są godne uwagi, niektóre nie, lepiej będzie, jeżeli będziemy trzymali się od nich z daleka. Czyli jeżeli wybierzemy coś odpowiedniego, jak najbardziej będziemy bardzo zadowoleni.

Program partnerski

Przede wszystkim programy partnerskie mają taką zaletę, że nic nas nie kosztują. Czyli umieszczamy link do oferty sklepu, jakiś banner, może puszczamy mailing do naszych użytkowników, a następnie cierpliwie czekamy na prowizje od zamówień. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli nasza strona internetowa jest chętnie odwiedzana przez internautów, którzy na dodatek niezbyt tłumnie blokują reklamy – a to przecież plaga w polskim Internecie, to jak najbardziej możemy liczyć na sporo zamówień. Wiele zależy także od tego, jaka jest tematyka naszej strony. A także jaka jest branża, którą reklamujemy. Jeżeli na przykład prowadzimy serwis internetowy z przepisami kulinarnymi, to chyba jasna kwestia, że nie ma sensu promować wczasów w Grecji, suplementów diety czy powiedzmy sklepu internetowego z bielizną. Bardziej opłaca się reklamować jedzenie, książki kucharskie czy akcesoria kuchenne.

Jakie zarobki ?

Wiadoma kwestia, że przede wszystkim interesują nas zarobki. Cóż, są one bardzo różne. Jeżeli stronę odwiedza kilka osób dziennie, zapewne nie zarobimy nic, albo bardzo mało. Jeżeli jednak nasza strona jest odwiedzana bardzo tłumnie, będziemy mogli zarobić niezłe pieniądze. To zależy od bardzo wielu czynników, ale ogólnie nie można narzekać. O zarobkach w programach partnerskich można przeczytać chociażby na stronie internetowej http://performance360.pl/ile-moze-zarobic-wydawca/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz