Serwis usługowy

Serwis o usługach
prowadzenie fanpage

Prowadzenie fanpage

Oczywiście niezmiernie ważne jest w przypadku określonych firm lub marek posiadanie własnego profilu na popularnym portalu społecznościowym jakim jest bez wątpienia facebook. Jednak firma na facebooku powinna nie tylko mieć własny profil, ale powinien być to profil odpowiednio zorganizowany.

Jak wiadomo, przedsiębiorstwa, które nie maja własnych stron internetowych obecnie, zwłaszcza jeśli skala ich działalności jest większa, nie maja zasadniczo szans utrzymania się na rynku. Podobną tendencję można powoli zaobserwować jeśli chodzi o prowadzenie fanpage.

Własny profil na fb

Coraz więcej przedsiębiorstwa wychodzi bowiem z założenia iż po postu musi posiadać swój własny profil na tym jakże popularnym obecnie serwisie społecznościowym. Dodatkowo oczywiście możliwa jest zdecydowanie bardziej konwencjonalna reklama na facebook jednak o tym powiemy sobie z chwilkę. Dziś skupimy się raczej zasadniczo na tak zwanych stronach fanpage. Są to dość normalne profile, jednak oczywiście w związku z tym iż dotyczą one nie ludzi ale firm czy też po prostu konkretnych produktów, to ich konstrukcja jest tutaj zupełnie inna. Po pierwsze jednym z ważniejszych elementów takiej strony internetowej jest oczywiście odpowiednio zaprojektowana i zorganizowana strona powitalna. Dzięki temu każdy kto zajrzy na taką stronę internetową może się nią po prostu zainteresować.

Indeksowanie strony

Co także jest niezmiernie ważne, w przypadku takiej strony internetowej jak najbardziej możliwe jest jej indeksowanie przez najpopularniejszą obecnie wyszukiwarkę internetową. Pozwala to odwiedzenie takiego profilu, także przez osoby, które nie mogły by trafić doń w inny sposób, gdyż ich znajomi na przykład nie mają w swoich znajomych takiego fantpage. Co to oznacza dla firmy. Otóż jeśli odwiedzający dany profil „polubi go” to wszyscy jego znajomi, których co niektóre osoby mogą mieć nawet kilka tysięcy, dostaną odpowiednią informację o tym, iż ich znajomy zainteresował się profilem konkretnej firmy, co może skłonić ich do odwiedzenia takiego profilu zwłaszcza jeśli będą mieli podobne zainteresowania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz