Serwis usługowy

Serwis o usługach
Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Właściwie położenie płytek wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale też dobrych jakościowo urządzeń, które pozwolą nam uzyskać idealny efekt. Jednym z nich jest oczywiście przecinarka do glazury.

Sposób działania i grubość cięcia

Przecinarki do glazury na rynku występują najczęściej w dwóch formach. Najprostsze to te ręczne. Są bardzo popularne i składają się ze specjalnego koła tnącego. Sama przecinarka do glazury wykonuje nacięcie i potem taką płytkę przełamuje się wzdłuż linii. Zaletą przecinarki ręcznej jest brak konieczności podłączana do prądu czy użycia wody. Cięcie nie wiąże się z wytwarzaniem dużej ilości pyłu. To idealne rozwiązanie, jeśli planujemy ułożyć niewielką ilość płytek na małej powierzchni, na przykład w łazience czy kuchni. Inny rodzaj przecinarki do glazury wyposażony jest w silnik elektryczny, który wprawia tarczę w ruch. Te przecinarki też nadają się do cięcia małych płytek, ale jest to mało ekonomiczne i pozbawione sensu. Dlatego wykorzystywane są w przypadku płytek o dużych rozmiarach. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na głębokość cięcia i długość. Odpowiednia długość cięcia zagwarantuje obróbkę płytek o najpopularniejszych wymiarach wzdłuż dłuższego boku, a także po przekątnej. Niemniej ważna jest głębokość, która informuje o maksymalnej grubości ciętego materiału.

Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Tarcza i inne materiały

Dobierając przecinarkę powinniśmy też zainteresować się tym, co w niej najważniejsze, czyli tarczą, która wykonuje cięcia. Jej prawidłowy dobór zagwarantuje komfortowe i przede wszystkim ładne cięcie. Bardzo popularne i chętnie wykorzystywane są tarcze diamentowe. Różnią się one jednak też od siebie właściwościami ściernymi, które są zależne od gęstości ziaren diamentu czy kształtu obrzeża. Dlatego też warto czytać zalecenia producenta, w których informuje on o rodzaju materiału, jaki może być cięty za pomocą kupowanej tarczy. W przypadku kiedy przecinarka służy nam do wykonywania najprostszych prac remontowych czy budowlanych, wystarczy nam po prostu tarcza uniwersalna.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz