Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Właściwie położenie płytek wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale też dobrych jakościowo urządzeń, które pozwolą nam uzyskać idealny efekt. Jednym z nich jest oczywiście przecinarka do glazury.

Sposób działania i grubość cięcia

Przecinarki do glazury na rynku występują najczęściej w dwóch formach. Najprostsze to te ręczne. Są bardzo popularne i składają się ze specjalnego koła tnącego. Sama przecinarka do glazury wykonuje nacięcie i potem taką płytkę przełamuje się wzdłuż linii. Zaletą przecinarki ręcznej jest brak konieczności podłączana do prądu czy użycia wody. Cięcie nie wiąże się z wytwarzaniem dużej ilości pyłu. To idealne rozwiązanie, jeśli planujemy ułożyć niewielką ilość płytek na małej powierzchni, na przykład w łazience czy kuchni. Inny rodzaj przecinarki do glazury wyposażony jest w silnik elektryczny, który wprawia tarczę w ruch. Te przecinarki też nadają się do cięcia małych płytek, ale jest to mało ekonomiczne i pozbawione sensu. Dlatego wykorzystywane są w przypadku płytek o dużych rozmiarach. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na głębokość cięcia i długość. Odpowiednia długość cięcia zagwarantuje obróbkę płytek o najpopularniejszych wymiarach wzdłuż dłuższego boku, a także po przekątnej. Niemniej ważna jest głębokość, która informuje o maksymalnej grubości ciętego materiału.

Przecinarki do glazury. Jakie wybrać?

Tarcza i inne materiały

Dobierając przecinarkę powinniśmy też zainteresować się tym, co w niej najważniejsze, czyli tarczą, która wykonuje cięcia. Jej prawidłowy dobór zagwarantuje komfortowe i przede wszystkim ładne cięcie. Bardzo popularne i chętnie wykorzystywane są tarcze diamentowe. Różnią się one jednak też od siebie właściwościami ściernymi, które są zależne od gęstości ziaren diamentu czy kształtu obrzeża. Dlatego też warto czytać zalecenia producenta, w których informuje on o rodzaju materiału, jaki może być cięty za pomocą kupowanej tarczy. W przypadku kiedy przecinarka służy nam do wykonywania najprostszych prac remontowych czy budowlanych, wystarczy nam po prostu tarcza uniwersalna.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *