Serwis usługowy

Serwis o usługach

Radca prawny Ci pomoże

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zorientować się w natłoku przepisów masowo uchwalanych przez ustawodawcę. Co gorsza, przepisów jest nie tylko bardzo dużo, ale są one często marnej jakości. Charakteryzuje się ona sprzecznością i niespójnością poszczególnych przepisów, a ponadto ich niezrozumiałym dla przeciętnego człowieka, który nie ma prawniczego wykształcenia, zredagowaniem.

Radca prawny Ci pomożeNiestety, każdego z nas prędzej czy później spotka konieczność skorzystania z takich przepisów prawa. Wtedy bezpieczniej skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika, który pomoże nam przebrnąć przez ten gąszcz przepisów i zadba o realizację naszego interesu w sposób rzetelny i profesjonalny. Wszak „nieznajomość prawa szkodzi” i może okazać się, że przez tą nieznajomość narazimy się na poważne straty.

Rozwiązaniem tego problemu może być kancelaria radców prawnych w Warszawie. Od niedawna zawód radcy prawnego został praktycznie zrównany z zawodem adwokata, a różnice w ich uprawnieniach są niewielkie. Co więcej radca prawny przechodzi taki sam tok szkolenia jak adwokat, więc niesprawiedliwa jest opinia jakoby adwokat był „lepszym” prawnikiem.

Jaki jest zakres działań radcy prawnego? Bardzo szeroki! Radcowie prawni zajmują się między innymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa upadłościowego i naprawczego, prawa handlowego, gospodarczego oraz podatkowego i wielu innych gałęzi prawa. Do ich zadań należy między innymi reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracji, sporządzanie pism procesowych czy prowadzenie w imieniu klientów negocjacji. Ważnym elementem pracy radców prawnych jest obsługa prawna spółek i innych podmiotów gospodarczych. Polega ona na stałej współpracy, w ramach której radca prawny opiniuje zawierane przez dany podmiot umowy, a także wykonuje w jego imieniu wszelkie czynności wymienione wyżej.

W podsumowaniu można jedynie zachęcać wszystkich do częstszego korzystania z usług prawników. Pozwoli to w przyszłości uniknąć wielu kłopotów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz