Serwis usługowy

Serwis o usługach
Rodzaje ubezpieczeń

Rodzaje ubezpieczeń

Na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych istnieje wiele rodzajów ubezpieczeń. Są to ubezpieczenia samochodowe obowiązkowe oraz dobrowolne.

OC

Ubezpieczenie samochodowe OC jest obowiązkowe i musi je mieć każdy użytkowników pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dzięki niemu szkody z tytułu jakiejkolwiek kraksy są pokrywane przez ubezpieczyciela, a nie z naszej kieszeni. W razie jakiegokolwiek wypadku nie pokrywamy z własnej kieszeni ogromnych odszkodowań. Zakupienie ubezpieczenia OC jest regulowane ustawą. Oznacza to, że każdy ubezpieczyciel ma taką samą ofertę i ten sam zakres ochrony. W praktyce dla kierowców oznacza to, że powinniśmy kierować się przy wyborze jedynie ceną składki ubezpieczenia.

AC

Z kolei Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Ma ono zapewnić nam ochronę w przypadku kiedy dojdzie do kradzieży lub zniszczenia samochodu. W tym przypadku ubezpieczenie nie jest regulowane w żaden sposób prawnie. To znaczy, że każdy ubezpieczyciel określa swój zakres ubezpieczenia. W praktyce znaczy to, że u jednego ubezpieczyciela w pakiecie możemy otrzymać ochronę, kiedy zostaną nam skradzione koła, a w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, nie zostanie nam wypłacone odszkodowanie. Im więcej zainwestujemy w polisę, tym więcej otrzymamy w zamian i tym bezpieczniej będziemy spać w nocy. Jednak im szerszy zakres ubezpieczenia, tym droższe będzie ubezpieczenie.

NNW

Ostatecznie jest też ubezpieczenie NNW. To ubezpieczenie pasażerów i kierowcy od uszkodzeń ciała i na wypadek śmierci jest opcją wartą rozpatrzenia. Ubezpieczenie NNW jest najbardziej opłacalne podczas poniesienia z jego tytułu wyższych składek. Mała kwota ubezpieczenia oznacza niskie odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. W takim układzie lepiej wykupić inny, bardziej opłacalny rodzaj polisy ubezpieczeniowej. Oprócz tego istnieje też ubezpieczenie Assistance. Wtedy ubezpieczyciel zapewni nam pomoc drogową, jeśli dojdzie do awarii pojazdu. Możemy też zagwarantować sobie zastępczy samochód czy nawet miejsce w hotelu.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach komunikacyjnych na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz