Serwis usługowy

Serwis o usługach
Ubezpieczenia komunikacyjne – dlaczego są one konieczne?

Rodzaje węgla dostępne w składach opałowych

Do sezonu grzewczego zostało wbrew pozorom już bardzo niewiele czasu. Jeśli nie dopisze nam pogoda, to wiele osób już we wrześniu zacznie ogrzewać swoje domy.

Pora więc, aby osoby, które ogrzewają domy piecami opalanymi węglem dokonały zakupu węgla na zimę. O tej porze, a więc latem można go kupić taniej niż jesienią niż zimą.

Jaki rodzaj węgla wybrać?

W składach opałowych sprzedawane są bardzo różne rodzaje węgla. Do tych, które są wybierane naprawdę bardzo często należy węgiel orzech. Spala się dość szybko, ale jest bardzo kaloryczny. Przy spalaniu nie powstaje duża ilość popiołu, co jest jedną z jego wielu zalet. Węgiel luzem, czyli sprzedawany na tony to z jedna z możliwych form zakupu tego węgla. Niektóre składy opałowe oferują także węgiel workowany. W zależności więc od swoich potrzeb i możliwości finansowych możemy wybrać dowolną formę zakupu.

Wśród rodzajów węgla jest także koks

 

Do jego produkcji używany jest węgiel kamienny. Aby powstał z niego koks wygrzewa się go w specjalnych urządzeniach. Na etapie wygrzewania z węgla usuwana jest siarka. Spośród wszystkich rodzajów węgla, koks jest wyjątkowo więc ekologiczny. Do tego pali się on bardzo długo, a proces wygrzewania sprawia, że jest on opałem bardzo kalorycznym. Koks był popularny kilka lat temu, dzisiaj klienci znów zaczynają się nim interesować.

Do najdroższych rodzajów węgla, który znajduje się w sprzedaży należy kostka. To jednak rodzaj węgla bardzo wysokiej jakości. Kostka należy do bardzo kalorycznych i jednocześnie niezwykle wydajnych rodzajów węgla kamiennego. Dla wielu jednak osób jego cena jest zbyt wysoka.

Jak widać, ogrzewając dom piecem opalanym węglem, mamy do wyboru kilka rodzajów węgla. Każdy z nich różni się nie tylko swoimi zaletami, ale także ceną. To bardzo ważne, gdyż możemy znaleźć rodzaj węgla idealnie pasujący do typu pieca, którym dysponujemy oraz do swoich możliwości finansowych. Co więcej, składy opałowe oferują zarówno sprzedaż węgla na tony, czyli luzem, jak też sprzedaż węgla workowanego.

Przeczytaj też, jak tanio kupować węgiel: http://wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_Jak-tanio-kupowac-wegiel-239.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz