Skomplikowane ubezpieczenie AC

Skomplikowane ubezpieczenie AC

Kiedy kupujemy ubezpieczenie OC, sytuacja jest banalnie prosta. Potrzebny nam jest po prostu papierek, że takie ubezpieczenie posiadamy, dzięki czemu w razie jakiegoś wypadku nie będziemy musieli ponosić bezpośredniej odpowiedzialności finansowej i zapłaci za nas ubezpieczyciel. Pieniądze z OC nigdy nie trafiają do nas, więc takie kwestie, jak chociażby takie kwestie, jak sposób i skuteczność likwidowania szkód nie muszą mieć dla nas najmniejszego znaczenia. My jesteśmy kryci i to wszystko. Z ubezpieczeniem AC zabawa jest jednak zupełnie inna.

Ubezpieczenie naszego samochodu

              Skomplikowane ubezpieczenie AC Ubezpieczenie AC to ubezpieczenie nasze naszego własnego samochodu, a nie nas od odpowiedzialności za popełnienie jakiegoś przewinienia drogowego. Jeśli to my spowodujemy wypadek, jedyna szansa na jakieś odszkodowanie to właśnie ubezpieczenie AC i bez niego byłby poważny problem z doprowadzeniem samochodu do odpowiedniego stanu. Po prostu musielibyśmy zapłacić za to samodzielnie, a to często jest wielką wyrwą w domowym budżecie, nieraz zbyt dużą. Cały problem polega na tym, że ubezpieczenie AC może być skonstruowane na bardzo różne sposoby i ochrona ubezpieczeniowa może mieć różny zakres. Co więcej, dochodzenie naszych praw może mieć bardziej lub mniej skomplikowany charakter.

Ubezpieczenie AC w praktyce

               Składka na ubezpieczenie AC to jednak kwestia i ją możemy zbadać bardzo łatwo korzystając z odpowiednich kalkulatorów, ale nie możemy się ograniczać tylko i wyłącznie do kwestii związanych z wysokością składki. Często znacznie ważniejsze jest to, jak wielki będzie udział własny w szkodach, czyli procentowe obniżenie odszkodowania. Jeśli udział własny to 20%, ubezpieczyciel zwróci nam 80% szkody. W praktyce nieraz najważniejsze jest to, jak uszkodzenia są eliminowane. Jeśli tylko dostaniemy pieniądze na podstawie wyliczenia eksperta, może się okazać, że suma ta niestarzy na naprawę samochodu i będziemy zmuszeni do walki z ubezpieczycielem na drodze sądowej. A to dlatego, że pożałowaliśmy kilkudziesięciu złotych składki.

Więcej na http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-ac/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *