Serwis usługowy

Serwis o usługach
Spokojne życie tylko dla ubezpieczonych

Spokojne życie tylko dla ubezpieczonych

Spokojne życie tylko dla ubezpieczonych

Ubezpieczamy nasze domy, samochody, życie. Często jednak zapominamy o ubezpieczeniu OC dla nas samych, a przecież możemy wyrządzić komuś szkodę jadąc na przykład na rowerze.


W naszym kraju coraz popularniejsze staje się zdrowe odżywianie, ruch, jazda na rowerze. Chcemy być coraz bardziej eko i dlatego zostawiamy samochody pod domami na rzecz rowerów. Warto jak najbardziej to robić. Trzeba jednak w jakiś sposób zabezpieczyć się przed różnego rodzaju nieoczekiwanymi sytuacjami jakie mogą spotkać nas podczas jazdy na rowerze.

Ubezpieczenia dla rowerzystów są oferowane przez coraz więcej firm ubezpieczeniowych

Nic dziwnego skoro zainteresowanie jest coraz większe. Koszt takiego zabezpieczenia dla rowerzysty nie jest zbyt wygórowany. Jeśli naprawdę sporo na rowerze jeździmy to kwota rzędu 100-200 złotych nie powinna być dla nas zbyt duża, tym bardziej, że oszczędzamy na paliwie do naszego samochodu. Rower jest więc zdrowszą i znacznie tańszą alternatywą.

Warto wiedzieć również o tym, że ubezpieczając dom mamy zazwyczaj możliwość wykupienie w tym polisy OC na mieszkańców. Jest to znacznie tańsze niż zakup nowej polisy dla rowerzysty. W wielu firmach OC dla mieszkańców ubezpieczonego domu również jest ważne w trakcie jazdy na rowerze, poruszaniu się. Praktycznie w każdej sytuacji jaka może wystąpić na co dzień.

To się opłaca

Obojętne jednak czy kupujemy polisę wraz z ubezpieczeniem domu, czy decydujemy się na zakup osobno, to jak najbardziej i tak warto to zrobić. Jest to zabezpieczenie dla nas samych ale również i dla naszych najbliższych. Nikt nie będzie musiał ponosić kosztów ewentualnego nieoczekiwanego zdarzenia. Wypadki przecież chodzą po ludziach. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie ich uniknąć. Warto więc się w jakiś sposób zabezpieczyć.
Nie żałuj w przyszłości, że nie zdecydowałeś się na ubezpieczenie. Wtedy będzie już za późno. Podejmij decyzję o zakupie polisy już dziś. Zrób to co słuszne. Ubezpiecz się i korzystaj z życia spokojnie i bez niepotrzebnych nerwów. Naprawdę warto!

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz