Serwis usługowy

Serwis o usługach
Sprawna weryfikacja leadów

Sprawna weryfikacja leadów

Na rynku działa wiele firm które specjalizują się w sprzedaży leadów, czyli danych kontaktowych do określonych klientów. Konsumenci, których dane są gromadzone w takich bazach danych spełniać mogą kilka różnego rodzaju kryteriów, w tym także i tych dotyczących segmentacji rynku.

Także takie dane mogą być przedmiotem handlu, czy też ich gromadzenie odbywa się już na specjalne zamówienie podmiotu, który takich danych potrzebuje chociażby do prowadzonej przez siebie kampanii marketingowej. Tutaj konieczna jest skuteczna weryfikacja leadów polegająca przede wszystkim na sprawdzeniu aktualności konkretnych danych kontaktowych.

Weryfikacja adresów pocztowych

Weryfikacja dotyczy wtedy zarówno adresów pocztowych jak i numerów telefonów kontaktowych. Sprawdzenie polega na określeniu czy dana skrzynka pocztowa oraz telefon komórkowy przypisane do danego klienta są nadal używane. Najlepiej jeśli istnieje możliwość dokonania takiej weryfikacji bezpośrednio u operatorów. Im częściej weryfikacja leadów jest przeprowadzana tym większe szanse na to, że będą to aktualne leady, które można będzie skutecznie wykorzystać w kampanii marketingowej. Raczej nie powinno się dopuszczać do sytuacji kiedy aktualność danych kontaktowych jest tak naprawdę weryfikowana podczas prób wykorzystania owych danych już bezpośrednio podczas prowadzenie samej kampanii marketingowej.

Marketing bezdanowy

Zdaniem specjalistów od marketingu bazodanowego jest to rzecz jasna jak najbardziej nie dopuszczalne. Weryfikacja może być także zlecona od razu po dokonaniu zakupu konkretnej bazy danych kontaktowych. Można ocenić wtedy jakość zakupionych leadów i na tej podstawie określić czy zakupiona baza danych na pewno spełniać będzie wszystkie oczekiwania. Do sprawnej weryfikacji pozyskanych leadów najlepiej jest wykorzystać możliwości nowoczesnego oprogramowania komputerowego dającego szansę faktycznego sprawdzenia aktualności owych danych. Nie rzadko firmy realizujące takie usługi współpracują z największymi operatorami co umożliwia szybkie określenie aktualności zebranych danych kontaktowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz