Serwis usługowy

Serwis o usługach
Stoły drewniane i ich rodzaje

Stoły drewniane i ich rodzaje

Stoły drewniane i ich rodzajeDrewno jest materiałem naturalnym i cenionym ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Za sprawą jego efektownej struktury usłojenia stoły z niego wykonane mają niezwykły charakter.

Stoły drewniane są jednymi z ważniejszym mebli w każdym domu. Najczęściej w sklepach i domach spotkać można te wykonane z drewna dębowego. Jednak coraz większą popularnością cieszą się i inne gatunki drewna. Drewno jest na pewno surowcem, który świetnie sprawdza się podczas produkcji mebli. Za sprawą naturalnej barwy różnych gatunków oraz ich strukturze usłojenia każdy stół jest w zasadzie inny. Cena stołu drewnianego uzależniona jest przy tym od wielu czynników. Są to m.in. proces obróbki drewna, gdyż niektóre gatunki są w tym aspekcie bardziej wymagające. Poza tym niejednokrotnie na cenę wpływa tez pochodzenie drewna. Oczywiście znacznie droższe są gatunki egzotyczne i mniej popularne.

Właściwości drewna

Poszczególne gatunki drewna różnią się także właściwościami – barwą, twardością, wytrzymałością czy odpornością na ścieranie. Jednym z popularniejszych gatunków jest buk. To drewno twarde i szlachetne, a przy tym łatwe w obróbce. Można pokrywać go różnego rodzaju naturalnymi olejami i lakierami. Stoły drewniane z drewna bukowego są naprawdę wysokiej jakości. Poza tym niezmienną popularnością cieszy się oczywiście dąb. To drzewo będące synonimem siły i twardości. Obecnie najczęściej wykorzystywany jest dąb sęczny, a więc taki, na którego powierzchni widoczne są niewielkie sęki. Dodaje to stołom i innym meblom wyjątkowego charakteru. Poza tym takie wykończenie jest też bardzo modne.

Sprawdź też: http://florimeble.pl/146-stoly-drewniane

Drewno jesionowe

Bardzo efektownie zawsze prezentują się też stoły wykonane z drewna jesiony. To gatunek o wyjątkowej barwie – jasne i słonecznej oraz delikatnym usłojeniu. Jednak drewno jesionu należy do dość wymagających. Można je pokrywać w zasadzie tylko lakierem. Ciekawą propozycję stanowią tez stoły z orzecha amerykańskiego, o ciemnej barwie i doskonałych parametrach użytkowych. Z uwagi na swoje właściwości mogą być pokrywane tylko olejem naturalnym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz