Serwis usługowy

Serwis o usługach
Turnusy rehabilitacyjne - czym są i jak mogą pomóc?

Turnusy rehabilitacyjne – czym są i jak mogą pomóc?

Rehabilitacja ma na celu przywrócenie sprawności pacjenta, która została utracona czy to w wyniku wypadku, urazu, choroby, czy też na przykład operacji. Oczywiście, musi ona być odpowiednio dopasowana do konkretnego przypadku, żeby rzeczywiście pomóc. Warto wiedzieć, że organizowane są specjalne turnusy rehabilitacyjne, w czasie których można zebrać siły, odpocząć i poddać się leczniczym zabiegom, które pozwolą pozbyć się bólu i przywrócić sprawność jakiegoś stawu, mięśnia czy powrócić do ogólnej formy. Co warto wiedzieć o takich wyjazdach?

Czym są turnusy rehabilitacyjne?

Turnusy rehabilitacyjne trwają zwykle od 7 do 14 dni i można zdecydować się na pobyt gdzieś nad jeziorem, nad morzem, w górach albo na terenie nizinnym. Różne uzdrowiska posiadają ofertę dopasowaną do różnych schorzeń – dlatego warto wcześniej sprawdzić gdzie najlepiej jechać, jeśli chcemy się wyleczyć. Turnusy mogą być refundowane, ale można też wybrać się na wyjazd prywatny, opłacając pobyt i wszystkie zabiegi.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Zwłaszcza osoby starsze potrzebują zadbać o swoją sprawność. Niektóre miejsca są specjalnie zaprojektowane z myślą o osobach starszych i ich potrzebach. Rehabilitacja może być związana z układem ruchu, ale nie tylko. Może też chodzić o poprawę zdrowia układu krążenia, układu oddechowego czy nerwowego. Jest wiele schorzeń, które warto leczyć w ten sposób. Podobne wyjazdy organizowane są również dla osób niepełnosprawnych – co wcale nie jest rzadkie w starszym wieku. Wyjechać można na kilka dni, albo na dłużej, a wyjazd może być refundowany w pełni, częściowo lub w całości opłacany przez pacjenta. Leczenie różnych schorzeń łączy się z przyjemnym wypoczynkiem. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów sprawiają, że odpręża się nie tylko ciało, ale i dusza. Poprawia się nastrój, a miło spędzony czas – na zabiegach, badaniach czy wspólnie z innymi osobami, które udały się na rehabilitację – na pewno na długo pozostanie w pamięci. Sporo osób wyjeżdża na podobne wycieczki co roku, traktując je jak lecznicze wakacje, na których można świetnie się bawić i podreperować zdrowie.

Zobacz więcej na http://wojnar.pl/oferty/7-dniowe-turnusy-rehabilitacyjne-dla-seniorow-w-gorach/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz