Serwis usługowy

Serwis o usługach
Tworzenie fanpage

Tworzenie fanpage

Ogromna popularność jaką ma obecnie serwis facebook sprawia, że ciężko jest już znaleźć osobę, która nie miała by tam swojego profilu. Jak pokazują badania osoby, które mają swoje profile nie rzadko logują się przynajmniej raz dziennie aby odebrać wszelkie wiadomości i sprawdzić interesujące ich rzeczy.

Nie zawsze muszą być to jednak tylko i wyłącznie wiadomości od bliższych lub dalszych znajomych. Jak bowiem wiadomo facebook dla firm udostępnia specjale profile, które mogą być prowadzone zgodnie z polityką firmy. Można za pomocną takiego profilu reklamować całą firmę lub określone produkty lub usługi.

Promocja

Zdecydowanie częściej jednak reklamy na facebooku dotyczą promowania marki w ramach spójnej kampanii marketingowej. Takie specjalne strony internetowe to rzecz jasna fanpage. Mogą one być zakładane nie tylko przez firmy, ale jak sama nazwa wskazuje mogą zakładać je osoby, które chcą skupiać tak zwanych fanów. Nie brakuje profili postaci fikcyjnych czy też i znanych osób. To jak stworzyć fanpage jest sprawą wręcz banalną, a dokładne instrukcje udostępnia sam serwis, który jest wszak zainteresowany tym, aby firma w taki sposób prowadziła swoją akcję promocyjną. Aby móc skutecznie promować fanpage konkretnej firmy, od czasu do czasu konieczne jest wykupienie reklamy facebook.

Proste formularze

Fanpage zakłada się tak naprawdę wypełniając kilka prostych formularzy. Po utworzeniu strona może zostać w odpowiedni sposób zmieniona, tak aby nabrała o wiele atrakcyjniejszego wyglądu. Dzięki fanpage możliwe są promocja na facebooku, które na pewno zainteresują potencjalnych klientów danej firmy. W taki sposób można rozdawać kupony rabatowe, ale też i organizować konkursy, dzięki którym osoby skupione wokół takiej strony mogą coś wygrać. Co ważne taka promocja facebook jest w pełni darmowa, a korzystać mogą z niej zarówno duże jak i bardzo małe firmy, które w inny sposób nie miałyby możliwości przeprowadzania różnego rodzaju akcji promocyjnych dla swoich klientów. Dla dużych firm jest to dodatkowa ale jakże skuteczna forma promocji.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz