Serwis usługowy

Serwis o usługach

Ubezpieczenia samochodowe a wyjazd za granicę

Jeśli planujemy wyjechać na zagraniczną wycieczkę naszym własnym autem, warto w porę zainteresować się tematem ubezpieczeń samochodowych poza granicami Polski.

Dopełnienie niektórych formalności może okazać się bowiem obowiązkowe (zielona karta), inne zaś potrafią zapewnić nam skuteczną pomoc w przypadku awarii czy kolizji.

Ubezpieczenie assistance

Jeśli posiadasz pakiet assistance w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC, możesz od razu przejść do czytania kolejnego akapitu. Jeśli nie, wybierając się w dalszą podróż powinieneś zainteresować się jego czasowym wykupieniem. Dlaczego? Otóż usługi z nim związane mogą okazać się nieocenione podczas awarii samochodu. Jeden telefon do ubezpieczyciela może wtedy spowodować szybkie zorganizowanie pomocy drogowej – zarówno w celu odholowania pojazdu do lokalnego warsztatu, jak i próby naprawienia usterki na miejscu.

Decydując się na zawarcie ubezpieczenia assistance należy zawsze starannie sprawdzić jego warunki. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na kraje, które obejmuje swoim zasięgiem. O ile nie wyjeżdżając poza terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej nie mamy z reguły się czego obawiać, dodatkowe usługi często nie są zapewnione w rejonach bardziej egzotycznych, jak również tych położonych na wschód od Polski (Ukraina, Rosja).

Ubezpieczenie bagażu przewożonego w samochodzie

Czasem ubezpieczenia samochodowe nie dotyczą samego pojazdu, ale przewożonego w nim bagażu. Należy pamiętać, iż w dzisiejszych czasach nie zabieramy w daleką podróż wyłącznie niewrażliwych na uszkodzenia mechaniczne ubrań. Często przewozimy drogą elektronikę bądź innego rodzaju sprzęt o znacznej wartości, który może zostać zniszczony w sytuacji nie tylko poważnego wypadku, ale i nawet lekkiej stłuczki (zwłaszcza, jeśli mowa o bagażu przewożonym na zewnątrz pojazdu).

Podobnie, jak w przypadku pakietu assistance, kluczem do zadowolenia z usług zapisanych w warunkach ubezpieczenia, jest ich dokładne przeczytanie, zwracając szczególną uwagę na scenariusze, w których nie będzie nam przysługiwać odszkodowanie.

Więcej na stronie http://www.mtu24.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz