Serwis usługowy

Serwis o usługach

Ubezpieczenie NNW dla każdego

Ubezpieczenie NNW to skrót od nazwy „od następstw nieszczęśliwych wypadków”. Jest to jeden z rodzajów ubezpieczenia osobowego, które odnosi się do świadczeń związanych z ochroną życia i zdrowia ludzkiego – jest zatem jednym z najważniejszych tego rodzaju ubezpieczeń, o którym warto pamiętać.


W przypadku nieszczęśliwego wypadku za zniszczony samochód odszkodowanie zostanie wypłacone na mocy ubezpieczenia AC, natomiast jeśli dojdą do tego konsekwencje fizyczne dotyczące ludzi, ich zdrowia i życia, wówczas niezbędne będzie właśnie ubezpieczenie NNW. Wypadek w takim przypadku jest definiowany jako „nagłe zdarzenie wynikające z ruchu pojazdu mechanicznego”. Ale to tylko ogólne pojęcie na temat tego ubezpieczenia. W rzeczywistości zakres jego działania jest nieco szerszy.

W jakich sytuacjach polisa zadziała?

Tak więc przed decyzją o zakupie takiego ubezpieczenia warto dowiedzieć się o wszystkich przypadkach, w jakich będzie on działał. Będą to zatem: wypadki mające miejsce podczas ruchu pojazdu, podczas wsiadania albo wysiadania dzieci z samochodu, podczas przebywania w samochodzie podczas zatrzymania albo postoju, podczas naprawiania samochodu na trasie. Jak widać, zakres jest szerszy niż wskazywałaby na to wspomniana definicja wypadku.

Spokojny kierowca, spokojni pasażerowie

Jeśli wykupi się ten rodzaj ubezpieczenia, to można być spokojnym o los zarówno samego kierowcy, jak i wszystkich jego pasażerów. Oczywiście liczba pasażerów musi zgadzać się z tą podaną w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Trzeba też wiedzieć, że NNW dotyczy takich przypadków, gdy pasażer lub kierowca doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu lub trwałego uszkodzenia ciała – chodzi o to, że sprawność ofiary będzie ograniczona już na zawsze. O stopniu uszczerbku na zdrowiu będą mówić procenty i to na ich podstawie będzie wypłacone odszkodowanie w konkretnej kwocie.
Nie tylko kierowca samochodu ma możliwość wybrania takiego ubezpieczenia. Tak samo przyda się ono osobom, które uprawiają sport, dzieciom, tym, którzy wyjeżdżają na wycieczkę. W tym przypadku dostępne są różne formy tego ubezpieczenia, które można dopasować do swoich potrzeb.
Szczegóły znajdziesz w ofertach poszczególnych ubezpieczycieli, między innymi na stronie:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz