Serwis usługowy

Serwis o usługach
Ubezpieczenie szkolne - co obejmuje i w jaki sposób chroni?

Ubezpieczenie szkolne – co obejmuje i w jaki sposób chroni?

Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ono o tyle potrzebne, że nigdy nie wiadomo co się komu przydarzy. W podobny sposób powinny zostać ubezpieczone zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci – tym bardziej, że są one bardziej energiczne i mogą mieć większą skłonność do bezmyślnego pakowania się w kłopoty. Właśnie dlatego powstało nnw szkolne – polecane rodzicom. Co dokładnie obejmuje? Jak chroni dziecko? Czy warto się na nie zdecydować?

NNW szkolne – czy naprawdę potrzebne?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to rodzaj ubezpieczenia, gdzie chronione jest zdrowie oraz życie osoby ubezpieczonej. Różne wypadki mogą się przydarzyć w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Z tego względu warto być zabezpieczonym – a wypłata świadczeń jest w tym przypadku gwarantowana w razie wystąpienia okoliczności, które zostają wymienione w umowie. Umowy te mogą być rozmaite, a konkretne zapisy w nich ustalane są przez firmę ubezpieczeniową i osobę ubezpieczaną. W przypadku NNW dla dziecka oczywiście wszystkim zajmują się rodzice oraz szkoła. W trosce o dobro dzieci placówki szkolne oferują rodzicom możliwość dodatkowego zabezpieczenia. Nie trzeba go wykupywać, jednak odmowa nie byłaby zbyt rozsądna – chyba że dzieci są solidnie ubezpieczone w innym miejscu wraz z rodzicami. Jednak zawsze warto się dowiedzieć, czy aby oferta przedstawiona przez szkołę nie będzie chronić lepiej – a należy mieć na uwadze, że obowiązuje zarówno na terenie samej szkoły, jak i poza nią.

NNW dla dzieci – jak wygląda oferta?

Konkretne zapisy są trudne do wymienienia, ponieważ zależą od firmy ubezpieczeniowej. NNW może obejmować wiele różnych sytuacji – odnosić się na przykład do wypadków powstałych w trakcie drogi do szkoły i ze szkoły, obejmować wycieczki szkolne i dotyczyć różnych, ewentualnych uszkodzeń ciała. Co ważne, obowiązuje nie tylko w trakcie dni roboczych, gdy chodzi się do szkoły, ale też we wszystkie święta, a nawet w okresie wakacji. Podobne oferty skierowane są do rodziców dzieci w różnym wieku – byle był to wiek szkolny. Ubezpieczenia nie są szczególnie drogie – cena wynosi około 50 złotych. Warto jednak być aktywnym rodzicem i pomóc wychowawczyni w wyborze najlepszej oferty, która najlepiej zabezpieczy dzieci.

Więcej szczegółów dostępnych jest na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-firm/nnw/nnw-szkolne

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz