Serwis usługowy

Serwis o usługach
Usługa VoIP: co warto o niej wiedzieć?

Usługa VoIP: co warto o niej wiedzieć?

Przeglądanie stron www to najczęstszy rodzaj aktywności w Internecie. Możliwości Internetu w XXI wieku są jednak o wiele większe.

Na łatwy, wygodny i bardzo tani (w niektórych przypadkach darmowy) kontakt z rodziną lub znajomymi mogą liczyć osoby, które zdecydują się skorzystać z usługi VoIP. Co to za usługa?

Co to jest VoIP?

Jest to nowoczesna technologia, dzięki której za pośrednictwem Internetu może być przesyłany głos. To z tego powodu usługa VoIP zyskała miano telefonii internetowej. Połączenia oferowane przez operatorów oferujących usługę VoIP są niezwykle tanie, a w niektórych przypadkach nawet darmowe. Jest to możliwe dzięki temu, że usługa VoIP nie wymaga utrzymywania infrastruktury w tradycyjnej formie. Dzięki tej nowoczesnej usłudze użytkownicy mogą nawiązać połączenie głosowe zarówno z osobami, które znajdują się na terenie Polski, ale także z tymi, które przebywają za granicą.

Jak można skorzystać z usługi?

Osoby, które chcą korzystać z połączeń oferowanych w technologii VoIP muszą mieć szerokopasmowy dostęp do sieci. Łącze niekoniecznie musi działać szybko, powinno jednak być niezawodne. Połączenia telefoniczne w ramach VoIP można wykonywać z komputera, ale nie jest to konieczne. Osoby, które chcą korzystać z usługi niezależnie od komputera muszą zakupić telefon IP lub skorzystać z bramki VoIP. Telefon IP sprawdzi się w przypadku osób, które planują często nawiązywać kontakt za pośrednictwem telefonii internetowej. Osoby, które zamierzają ten sposób komunikowania się wykorzystywać tylko okazjonalnie powinny wybrać łączność za pomocą komputera i prostych słuchawek z mikrofonem. W tym przypadku niezbędna jest również specjalna aplikacja, którą udostępnia operator. Dzięki VoIP można prowadzić także wideo rozmowy. W przypadku prowadzenia ich z komputera stacjonarnego musimy jedynie dokupić kamerkę. W laptopach nowszej generacji zakup kamerki jest zbędny.

Połączenia w usłudze VoIP są znacznie tańsze niż w przypadku telefonii stacjonarnej. Na pewno warto się nią zainteresować.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz