Serwis usługowy

Serwis o usługach

Usługi w sieci

Internet to części naszego życia. Slogan? Być może. Ale jest tu sporo prawdy. Sadystycznie rzecz biorąc niewielu znajdziemy znajomych, czy członków własnej rodziny, którzy nie korzystali by z choćby podstawowych usług internetowych.

Sprawdźmy zatem jakie usługo oferuje sieć.

Po pierwsze poczta elektroniczna

Chciałoby się powiedzieć: niby nic, a cieszy. Poczta elektroniczna jest najbardziej podstawową usługą i dla wielu osób jest ona niestety jedyną usługą z jakiej korzystają. E-mail umożliwiają wysyłanie listów do innych użytkowników Internetu posiadających konto – elektroniczną skrzynkę na listy. Oprócz listów można przesyłać w ten sposób również pliki w najróżniejszych formatach.

Po drugie pobieranie plików. I to jakich tylko chcemy. Możemy dla własnego, domowego użytku ściągnąć filmy, muzykę, książki, obrazy… słowem wszystko. Możemy zapisać pliki na dysku swojego komputera i korzystać z nich w dowolnym czasie.

Przeglądarka

Kolejna usługa to przeglądarki stron internetowych Jest ich kilka: Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Internet Explorer. Przeglądarki, jak sama nazwa wskazuje, umożliwiają przeglądanie (surfowanie) po stronach www. Przeglądarki oferują najbardziej potrzebne funkcje, które pasują niemal każdemu użytkownikowi. Posiadają łatwy interfejs użytkownika, umożliwiają otwieranie stron w kartach, a także blokowanie wyskakujących okien. Podczas przerwania połączenia internetowego umożliwiają wznowienie pobierania pliku

Komunikatory internetowe to kolejna możliwość jaką daje Internet Najpopularniejsze to Messenger, Skype, WhatsApp. Ogólnie rzecz biorąc komunikatory umożliwiają prowadzenie rozmów tekstowych oraz głosowych, wymianę multimediów.

Sklepy internetowe to kolejna usługa, z której wbrew pozorom nie korzystają wyłącznie kobiety. Umożliwiają zakupy na odległość, nawet z najdalszych zakątków świata. Trzeba się zalogować, wybrać to nas interesuje, dokonać płatności przelewem i spokojnie czekać na kuriera.

To tyko kilka przykładów usług internetowych, jest ich znacznie więcej, ale te wydaja się być najpowszechniejsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz