Serwis usługowy

Serwis o usługach
Węgiel workowany. Zalety

Węgiel workowany. Zalety

Węgiel workowany pojawił się w składach opałowych stosunkowo niedawno, ale już zyskał sobie dużą popularność. Nic w tym dziwnego, bo zakup materiałów opałowych w workach jest nie tylko niezwykle wygodny, ale również tańszy niżeli kupowanie ich luzem.

Węgiel workowany ma tę przewagę nad luźnym, że od razu wiadomo ile go kupujemy. Sprzedawany w opakowaniach po dwadzieścia pięć kilogramów, pozwala nam bardzo łatwo obliczyć, ile jeszcze węgla pozostało nam do końca sezonu grzewczego. Samego węgla luzem nie jesteśmy w stanie zważyć dokładnie w domowych warunkach, a tym samym musimy na tak zwane „oko” ocenić, czy węgla wystarczy nam na ogrzanie domu. Problem ten pojawia się też przy samym zakupie węgla. Większość producentów i dystrybutorów sprzedaję węgiel na tony. To powoduję, że waga często jest zawyżana, przez co drastycznie wzrasta cena w przeliczeniu na kilogram.

Pakowanie, a przechowywanie

Węgiel, który jest spakowany, jest nam dużo łatwiej przechowywać. Nie tylko sprawniej przeniesiemy go do kotłowni, ale też nie potrzebujemy do tego używać żadnych dodatkowych urządzeń. Jeśli nie posiadamy składziku lub miejsca, w którym moglibyśmy składować węgiel, to ten spakowany dużo łatwiej nam jest magazynować na zewnątrz. Węgiel ten może być przetrzymywany na zewnątrz przez cały rok, bez względu na panujące aktualnie warunki atmosferyczne. Dodatkowo węgiel tego typu zajmuje dużo mniej miejsca niż węgiel luzem. Worki jesteśmy w stanie poukładać na sobie lub postawić obok siebie, dzięki temu znacznie oszczędzamy powierzchnie na której przechowujemy opał.

Współcześnie worki na węgiel są tak skonstruowane, że znajdujące się w środku opał podlega systemowi mikrowentylacji. Ten z kolei zapewnia węglowi odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu mamy całkowitą pewność, że produkt zachowa swoje właściwości. Nie tylko nie zwietrzeje, a dodatkowo będzie chroniony przed wilgocią, słońcem, śniegiem oraz mrozem. Podsumowując węgiel w workach, jest rozwiązaniem dużo korzystniejszym, tańszym, a jednocześnie praktyczniejszym niż kupowanie węgla luzem.

Zobacz: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz