Serwis usługowy

Serwis o usługach

Wybieramy dobrego dentystę

Rzetelne prowadzenie karty zabiegów pacjenta to jedna z ważniejszych spraw, na którą powinniśmy zwracać uwagę podczas wyboru lekarza dentysty. Lekarz powinien na bieżąco informować o treści wpisów oraz udostępniać pacjentowi całą dokumentację.

Miejmy na uwadze fakt, że jednorazowy, umieszczony w oddzielnych opakowaniach sprzęt ma za zadanie służyć do wykonywania zabiegów. Ponadto nie zapominajmy o tym, że lekarz dentysta powinien podkreślać, że maksymalnie dba o jałowe otoczenie, dając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa

Nie zapominajmy również o tym, że w gabinecie obcuje się ze śliną i krwią, co stwarza potencjalnie zakaźne środowisko i co z kolei może wywoływać niepokój. Najlepiej aby więc zakładać rękawiczki jednorazowe oraz dbać o dezynfekcje newralgicznych części sprzętu odbyły się przy pacjencie. Po wykonaniu tychże czynności, lekarz nie powinien jednak wychodzić do poczekalni, czy też nawet dotykać przedmiotów wokół fotela dentystycznego. Ponadto nie zapominajmy również o tym, że asystentka dentystyczna w roli cichej asysty powinna pomagać stomatologowi.

Lekarz to nie przyjaciółka

W czasie wizyty powinna bezwzględnie unikać nawiązywania rozmowy z lekarzem na tematy prywatne. Znaczenie ma również relaksująca i odprężająca muzyka w gabinecie, która jest jak najbardziej wskazana, ale jej dobór powinien być wykonany przez specjalistów. Wybór muzyki przez lekarza może być subiektywny i nie zawsze odpowiedni dla samego pacjenta. Pamiętając o tak ważnych kwestiach znacznie łatwiej będzie nam wybrać konkretny gabinet stomatologiczny. Jest to kwestia, która nie może zostać przez nas w żaden sposób zignorowana wobec czego warto jest z niej zdawać sobie sprawę. Możemy być pewni, że dobry specjalista zadba o to, abyśmy swobodnie czuli się w jego gabinecie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz