Serwis usługowy

Serwis o usługach

Za pośrednictwem jakiej firmy wysłać paczkę do Polski?

Osoby mieszkające przykładowo w Wielkiej Brytanii czy też w innym miejscu świata bardzo często przesyłają swojej rodzinie, czy też znajomym paczki do Polski, co ma już miejsce od co najmniej kilkudziesięciu lat. Obecnie cały proces od nadania do otrzymania przesyłki trwa dosyć szybko, o czym nie było mowy jeszcze kilkanaście lat temu.

Powstawanie coraz to nowszych firm i co najważniejsze rozwój lotnictwa przyczynił się do tego, iż przesyłki do Polski z różnych zakątków świata docierają do ostatecznego adresata dosyć szybko. W jaki zatem sposób można wysłać do Polski przesyłkę?

Poczta

Wiele osób korzysta z usług lokalnej poczty, a przesyłki nadane w którymś z europejskich krajów docierają do adresata w ciągu około 4-6 dni. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nadania przesyłki np. w Stanach Zjednoczonych, gdyż czas podróży takiej paczki może wynieść nawet 2-3 tygodnie. Dlaczego tak długo? Głównie z tego względu, iż sporo czasu zajmuje załatwienie przeróżnych formalności. Chodzi tutaj m.in. o odprawę celną, przez co czas oczekiwania jest nieco wydłużony. Jeśli chodzi o cenę takiej przesyłki to wiele osób myśli o tym, iż koszty są tak duże, że nie opłaca się nadawać paczki. Prawda jest jednak taka, iż każdy kraj ma swój indywidualny cennik i bardzo często można trafić na różnego rodzaju promocje.

Firma kurierska

Z roku na rok powstaje coraz większa liczba firm kurierskich, dlatego też konkurencja na rynku jest dosyć spora. Dla potencjalnego klienta jest to jednak dobra wiadomość, ponieważ dzięki tak dużej konkurencji można liczyć na dosyć niskie koszty nadania paczki. Wybór ułatwiają porównywarki typu Globkurier.pl, które agregują oferty większości przewoźników. Jeśli chodzi o czas dostarczenia przesyłki, to jest on uzależniony od danej firmy kurierskiej, jednak prawda jest taka, iż paczki nadawane za pośrednictwem firmy kurierskiej docierają dużo szybciej niż gdybyśmy skorzystali z usług poczty z usług poczty. Wysyłając paczkę kurierem warto dowiedzieć się, czy przesyłka jest ubezpieczona. Wprawdzie paczki zazwyczaj docierają do adresatów w nienaruszonym stanie, jednak mogą przytrafić się różne niespodziewane sytuacje, dlatego też warto się wcześniej upewnić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz