Serwis usługowy

Serwis o usługach
Zalety i wady Internetu

Zalety i wady Internetu

Sieć internetowa, która obecnie ma globalny zasięg służy nie tylko do poszukiwania i przekazywania informacji, ale także do komunikowania się na bardzo duże odległości.

Pamiętajmy jednak, że Internet to nie tylko zalety, ale również i wady.

Zalety Internetu

Bardzo szybki i szeroki dostęp do informacji jest największą zaletą sieci internetowej. Nie ma chyba obecnie dziedziny wiedzy czy nauki, z której informacji nie można znaleźć w sieci. Informacje te są bardziej lub mniej wiarygodne. Wiarygodność znalezionych w sieci informacji zależy od tego, kto je zamieścił. Zaufać możemy publikacjom naukowym, ale niekoniecznie tym, które zamieścili sami internauci. Do zalet Internetu z pewnością należy zaliczyć dostępność do bibliotek internetowych, których zbiory już są bogate, a jeszcze są powiększane. Zaletą jest także możliwość zrobienia zakupów (często taniej niż w sklepie stacjonarnym) w sklepach internetowych. Internet ułatwia również komunikowanie się między ludźmi. Internet dysponuje narzędziami zwanymi komunikatorami. Jedne z nich są bardzo proste, inne bardziej zaawansowane, każdy jednak może służyć do porozumienia się z osobą mieszkającą w innym mieście, kraju, na innym kontynencie. Sieć internetowa daje także wiele możliwości reklamowania świadczonych usług, towarów, prezentacji oferty firmy. Korzystając z sieci można wykonywać także pracę zarobkową.

Wady Internetu

Internet niesie ze sobą także zagrożenia. Od tego medium można bardzo łatwo się uzależnić. Uzależnienie dotyka nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe. Do tego pamiętajmy, że w sieci można zamieszczać bardzo różne treści, także te, które są niezgodne z obowiązującym prawem. Coraz więcej osób w naszym kraju pada w sieci ofiarą cyberstalkingu. Wiele stron umożliwia także bardzo łatwy dostęp do pornografii.

Internet ma więcej zalet niż wad. Korzystając musimy pamiętać przede wszystkim o jego wadach. Rozsądne korzystanie z zasobów sieci internetowej może nas i naszych bliskich ustrzec przed zagrożeniami ze strony Internetu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz