Zalety sejfów ściennych

Zalety sejfów ściennych

Zalety sejfów ściennych

Aby sejf spełniał swoją rolę i skutecznie chronił przechowywane w nim rzeczy, musi być w odpowiedni sposób skonstruowany. Przede wszystkim, istotne są drzwi odporne na wyłamanie oraz trwałe ścianki. Zamknięcie drzwi może być elektroniczne bądź połączone z zamknięciem na kluczyk.

Te wszystkie elementy wpływają na to, że cała bryła sejfu jest dużo większa niż powierzchnia, która się wewnątrz niego znajduje. To sprawia, że zajmuje on sporo miejsca. Jeżeli stawiany jest w gabinecie lub pokoju, który służy do pracy, zajmuje on przestrzeń, która mogłaby zostać wykorzystana do innego celu.

Sejf w ścianie

Jest jednak skuteczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Sejfy ścienne są montowane w ścianie, dzięki czemu w pomieszczeniu znajduje się tylko ich front. To ogromna zaleta w sytuacji, gdy nie chcemy eksponować całego sejfu, a potrzebujemy jedynie dojścia do jego zawartości. Zanim zamontuje się go, trzeba koniecznie sprawdzić i zmierzyć, w którą stronę otwierać się będą drzwi i czy nic nie będzie ich blokować. Swobodny dostęp do zawartości będziemy mieć tylko wtedy, gdy drzwi będą otwierać się do pełnej szerokości.

Pozytywnym aspektem tego rozwiązania jest to, że istnieje możliwość dopasowania sejfu do konkretnych wymagań. Dostępne są duże szafy, o dużej pojemności. W ścianie można zamontować również nieduży sejf, w którym chowa się niewielkie rzeczy. Wszystko zależy od potrzeb. Oczywiście im większy sejf, tym cena będzie wyższa.

Instalowanie sejfu w ścianie

Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż do montażu sejfu ściennego trzeba wyciąć większą dziurę niż jego zewnętrzne wymiary. Wybierając miejsce trzeba zatem sprawdzić, czy tuż obok nie znajduje się jakaś szafka, drzwi, czy instalacja w ścianie. Jest to istotne zarówno w kwestii szerokości i wysokości, jak i głębokości. Sejfy ścienne mają zabezpieczenia, które chronią je przed wyjęciem ze ściany. jest to podwójne zabezpieczenie. Jeżeli włamywaczowi nie uda się dostać do środka, może próbować wyrwać cały sejf ze ściany, zwłaszcza, gdy jest on mały.

Sejfy ścienne znajdziesz na stronie sklepu Saffort https://www.saffort.pl/sejfy-scienne

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz