Serwis usługowy

Serwis o usługach

Zdalna praca w firmie

Do sprawnej współpracy pomiędzy pracownikami z poszczególnych departamentów, czy też pomiędzy różnymi zespołami obecnie w zupełności wystarcza wykorzystanie narzędzi do planowania i organizacji czasu pracy w firmie, pracownicy znajdować mogą się natomiast w różnych działach, budynkach a nawet oddziałach firmy. Takie możliwości w żadnym razie nie wykluczają zdalnej pracy, także z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania. Wszystko uzależnione jest tutaj od tego jaki charakter będzie miała wykonywana przez danego pracownika praca w określonym zespole.

Możliwość zdalnej pracy, pomimo że współczesna technologia jak najbardziej na taki rodzaj pracy pozwala nie jest często wykorzystywana z wielu różnych względów. Przy wdrażaniu oprogramowania stosowanego do organizacji pracy w danej firmie warto jest brać jednak taką możliwość pod uwagę, często jeśli pracownik z wielu różnych względów nie jest w stanie stawić się w firmie to powinien mieć możliwość wykonywania swoich obowiązków zdalnie. Jest to często stosowaną praktyką w wielu różnych korporacjach. Samo oprogramowanie przystosowane do organizacji czasu pracy, nawet jeśli jest to oprogramowanie wysokiej klasy może niestety nie wystarczyć. Dochodzić może konieczność zastosowania bezpiecznych połączeń internetowych, za pomocą których pracownicy będą mieli możliwość połączenia się z serwerem firmowym o ile jest im to oczywiście niezbędne do wykonywanej przez nich pracy.

Skoro już o tym mowa dodajmy także że w oprogramowaniu EPR zastosowany może być moduł przeznaczony do zarządzania sprawami kadrowymi w tym także czasem pracy pracowników. Często to sami pracownicy uzupełniać muszą swój czas pracy, oczywiście odpowiednio przypisując go do realizowanych przez siebie w czasie pracy zajęć. Często to na tej właśnie podstawie oceniana jest wydajność pracowników czy też rozliczane mogą być nadgodziny, jeśli pracownik wykonywał swoja pracę po wyznaczonych do tego godzinach. Możliwości takie pojawiają się już w jak najbardziej standardowych systemach tego typu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz