Serwis usługowy

Serwis o usługach
Zimowe wakacje w Wielkiej Brytanii

Zimowe wakacje w Wielkiej Brytanii

Gdy mówimy o koloniach zimowych, zwykle mamy na myśli wyjazdy w polskie lub zagraniczne góry po to, aby nie tylko odpocząć do szkoły, ale również doskonalić umiejętności sportowe. Taka perspektywa jest niezwykle kusząca, choć, bez wątpienia, nie należy do propozycji najtańszych. Czy jednak kolonie zimowe muszą kojarzyć się wyłącznie z jazdą na nartach.

Poznaj Wielką Brytanię!

Dzięki coraz tańszym połączeniom lotniczym, a w dużej mierze także ich coraz gęstszej siatce, nie musimy już ograniczać się do zimowych wyjazdów w te miejsca, do których można się dostać w ciągu kilku godzin. Samoloty sprawiają, że setki kilometrów można pokonać w ciągu kilkudziesięciu minut, oferta zimowych kolonii i obozów jest więc coraz bardziej rozbudowana. Te, które są organizowane na wyspach brytyjskich, cieszą się przy tym szczególnie dużą popularnością. Nietrudno przy tym domyślić się, że nie dzieje się tak bez przyczyny.

Choć Wielka Brytania jest nam dobrze znana, nie każdy miał tyle szczęścia, aby zobaczyć ją na własne oczy. A przecież o państwie tym wiemy naprawdę dużo zwłaszcza, że język angielski już od dziesięcioleci jest określany mianem międzynarodowego. Wysłanie dziecka do zimowej Wielkiej Brytanii nie jest już przedsięwzięciem ani szczególnie trudnym do zrealizowania, ani przesadnie drogim, warto więc zastanowić się nad taką opcją zwłaszcza, że pociąga ona za sobą przynajmniej jeszcze jedną korzyść.

Ćwicz swój angielski!

Jak już wspomniano, to angielski jest dziś tym językiem, przy pomocy którego, z mniejszą lub większą pewnością, uda się nam skomunikować na całym świecie. Nawet osoby, które posługują się nim z dużą pewnością, nie powinny jednak zapominać o tym, że wymaga on ćwiczenia i utrwalania. Podczas zimowych kolonii można to robić w otoczeniu osób, dla których jest to język ojczysty. Nauka zwykle prowadzona jest podczas specjalnych zajęć przygotowanych z myślą o młodych uczestnikach wyjazdu. Odbywa się jednak również niejako przy okazji i wynika z tego, że mamy do czynienia z językiem, który obecny jest wszędzie wokół nas.

Dowiedz się więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz